2024. ápr. 7.

Meccsnap

 Ma a nyárias időben mentünk meccsre. Megint korai kezdés volt, úgyhogy nagyon kellett igyekezni az ebédkészítéssel, és ebédeléssel, háromnegyed egykor indulni kellett. De tartottuk a tervet mindenben, már duruzsolt a mosogatógép, amikor indultunk.

Nem semmi meccs volt, szerintem hónapok óta nem volt ilyen hangulat, mint ma délután. Jó sokan is voltunk, a hivatalos nézőszám 17675. Azt lehetetlen elmesélni, hogy ilyenkor teljesen mindegy, hogy bankigazgató vagy, vagy éppen diák, mindenki ugyanúgy énekli hogy Hajrá Fradi, mindenki ugyanúgy hördül fel, ha kimarad a helyzet, és mindenki ugyanúgy ugrik fel a gólnál. Nagy élmény tud lenni, amikor ennek a vége győzelem is, mint ma. 



2024. ápr. 6.

Szombat

 Ma reggel, saját magamat is meglepve, épp csak egy kicsivel ébredtem később, mintha dolgozni mentem volna. Pedig hétvégén általában be szoktam pótolni az alvás lemaradásomat, és legalább fél kiencig alszom. 

Balázs dolgozott ma, így nem készültem korai ebédre. Patrik is így időzítette az érkezését, mondjuk azért nem ebédre esett be. Tepsis krumpli volt az ebéd, meg sütöttem még almás kalácsot is, és kokuszkockát is. 

A héten hozattunk egy konténert, amibe a hátsó udvarból kezdtük el felszámolni a nagybátyámék által felhalmozott elképesztő mennyiségű szemetet, sittet. Azt most hagyjuk is, miért nekünk kell, miért nem vitették el ők, amikor keletkezett. Balázs, Erik és Roli már tegnap is rengeteg sittet pakolt bele, Roli és Erik délelőtt is lapátolt, talicskázott, aztán még délután együtt fejezték be. Legalábbis a konténer tele van.

2024. ápr. 5.

Könyves péntek

 Erre a hétre rögtön kettőt is hoztam. Abból a műfajból, amit tudom, nagyon sokan megvetnek, és nem is nagyon sorolják a bármilyen irodalmi értéket képviselő művek közé. Meggyőzni senkit nem fogok, tiszteletben tartom az ilyen véleményeket is..



Az írónő előző könyveit is olvastam, van, amit többször is. Lehet azok vitatkozni, mennyire gáz, vagy káros a szürke ötven árnyalata könyvek bármelyike, de én akkor is úgy voltam vele, hogy a Stephen King könyvek hatására sem kezdtem mindenféle horrorcselekményeket (bár a Cujo olvasása után kicsit féltem a bernáthegyi kutyáktól) kitalálni és megvalósítani. 

Azok a könyvek akkor egy tabunak számító világról szóltak, és akár bevalljuk, akár nem, milliók fantáziáját mozgatták meg. 

Ez a két könyv (a másodikat még nem teljesen végig olvastam el, de hétvégén biztosan befejezem) is sok szexet tartalmaz, ez tény. És vannak benne bőven csúnya szavak is. Szóval széplelkű, prűd olvasóknak nem ajánlanám. De azoknak, akik szeretik a meséket, a meseszerű szerelmi történeteket nem túl nyálas formában, mindenképpen. 

Az írónő egyébként szerintem fergeteges stílusban ír, a meglehetősen szabatos kifejezés mellett gyönyörűen tud érzelmeket és gondolatokat leírni. De minden mást is úgy, hogy nekem például egészen filmszerű élmény olvasni, látom magam előtt folyamatosan az eseményeket. 

Ezek a könyvek úgy kellettek a lelkemnek, mint egy falat kenyér. Elvarázsoltak, belemerültem a mesevilágba, és egészen kitárta a szívemet is.

2024. ápr. 4.

Csütörtök

 A mai nap egyértelműen legjobb híre, hogy vettem magamnak kettő darab farmert. Már egy ideje nézegettem mindenfelé (ami ez esetben a mindenfelé webáruházat jelenti), de amikor végre találtam valahol árban is megfelelőt, vagy legalább megközelítőleg megfelelőt (nem adok 15-20 ezer forintot egy farmerért), akkor természetesen nem volt a méretemben. 

Aztán múlt héten a legkényelmesebb (és emiatt agyonhordott) farmernadrágom megunta a strapát, és elszakadt a combom belső felénél. Ami pont az a hely, ahol hiába is próbálom megvarrni, az első használat első tíz percében ugyanolyan lesz. Ebben persze az is benne lehet, hogy ez a varrás dolog is gátolva van az agyamban, és nem jól csinálom.. A fentiek miatt nem is próbálkozom már ilyesmivel..

De ma, miután megkérdeztem egy kollégától, mégis hol vette a farmerját, és elárulta, hogy a kínai boltban, gondoltam, na, akkor ma oda megyünk, és én farmer nélkül nem jövök ki. 

Sikerrel jártam, rögtön kettőt is vettem. Mondjuk négyet próbáltam fel, de ez jó arány. Még ki nem mostam, úgyhogy holnap még a kevésbé kényelmesben megyek dolgozni, de ezt már fél lábon is kibírom. 

2024. ápr. 3.

Kupaszerda

 Ez a mai nap sem volt az enyém, pedig jól indult, Csak aztán jött egy nagyon igazságtalan és nagyon jogtalan leb.szás, ami olyan nagyon rosszul esett, hogy nem is tudtam megemészteni még most sem. Nyilván muszáj lesz, ha nem is megemészteni, de túllépni rajta, de ez már csak a holnap ígérete marad. 

Kárpótlásul, ha nem is élőben, de ma este meccsnap is van. Magyar kupa negyeddöntő, amit a Diósgyőr ellen játszunk, eddig eredményesen, vezetünk két góllal. 

Borzasztó nehéz feladat számomra, hogy találjak valamit, amit szívesen mozognék a sétáláson kívül. Biztos ez is olyan egyébként, amit meg lehet szeretni, és be lehet építeni a mindennapokba, láttam egy csomó mindenkinél már. De bevallom, én erre nem láttam példát senkitől. Igaz, egy csomó minden másra sem, amit meg csinálok, de jól jellemzi a hozzáállásbeli és elhatározásbeli problémáimat, hogy pl amikor sétálunk, az esetek többségében kapunk erre egy félig gúnyos megjegyzést anyámtól. Na ezt csak azért írtam le, mert tök jól érzékelteti az egész gyerekkoromat. Akkori mindig az volt, hogy mégis mit akarsz te, amikor a saját lábadban elesel, stb stb. De ebből az árnyékból ki kell lépnem, mert minden más tünetem tök jól rendeződött ezzel a perimenopauza dologgal kapcsolatban, de a kilók szaporodnak. Ennél kevesebbet enni nem tudok már, az egészen biztos, ezzel kapcsolatban a fehérje bevitelemen kéne növelni, de még akkor sem megy, ha egyébként szeretem a húsokat. 

Szóval van itt mivel foglalkozni..

2024. ápr. 2.

Sunyi hétfő

 Ez volt ma. Merthogy kedd, de mégis pont olyan volt, mintha egy hétfő lenne. Az érzést még megkoronázta, hogy szakadó esőben és szélben indultunk reggel. Nagy szerencse, hogy nem megyünk messzire, mert azt még külön utáltam volna..

Szerencsére azért voltak jó dolgok is ma is. Végül a nap is kisütött, és voltam ma masszázson is. És ahogy ott nagy bölcsen megállapítottuk, ez az óraállítás okozta tovább van világos olyan, mintha varázspálcával kapnánk egy jó adag energialöketet. 


2024. ápr. 1.

Húsvéthétfő

 Olyan jó kis nyárias idő lett volna, ha ez az őrült, viharos szél abbahagyta volna a tombolást. De sajnos nem volt ilyen szerencsénk, egész nap, megállás nélkül fújt. Az külön érdekes, hogy ilyen viharos szélben mégis itt volt az a porfelhő..

Hát mindenképpen érdekes időjárás volt ezen a húsvéton, az már biztos. Annak örülök, hogy mi szombaton voltunk a Balatonon, szerintem aznap volt a legzavartalanabb jó idő. 

Patrik ma is itthon volt, ma is együtt ebédeltünk. Természetesen nem mulasztották el a locsolást sem, gondoskodtak róla, hogy ne hervadjak el. Erik és Roli megvárta amíg Patrik ideért, és együtt locsoltak, mint ahogy eddig mindig, kicsi koruktól kezdve. Az ilyen dolgaiktól mindig repes a szívem, mert ez olyan természetesen jön nekik. 

Délután jórészt csak pihentünk, én magamban többször is azon örvendeztem, hogy hétfő van, és nem a munkahelyen vagyunk. Sajnos a kedd már nem okoz majd ilyen örömet.