2026. jún. 27.

Forró és unalmas szombat

 Az mindig jó, amikor nem úgy indul a nap, hogy menni kell dolgozni. Általában az ilyen napokon azt gondolom, bármi jöhet, az csak jó lehet. De azért persze számítok arra, hogy valami történik is. 

Ma a valami történik dolog kimaradt, nem voltunk sehol, épp csak teregetni merészkedtem ki az udvarra. Volt kora délután a teraszon lévő hőmérőn 44 fok is, ami azért júniusban igazán nem semmi. 

Na nem baj, így is jó volt ez, ahogy volt. Minden rendben, és ez a lényeg. 

2026. jún. 26.

Körmös péntek

 Nagyon lassan haladok a héten a könyvvel, amit olvasok, úgyhogy most még arról nem írok. Helyette megmutatom az új körmeimet, merthogy ma délután megszépült a kezem. Mondjuk ráfért, mert most három hét után sem maradt szép, a héten már kifejezetten nem szerettem látni a kezeimet. 

Nem jól jött ki amúgy, mert Patrik pont ma jött haza, és így nem sokat találkoztunk, de ezen már nem tudtam változtatni. Jó, hát azért nagy tragédia nem történt, csak én érzem hülyén magam ettől. 

Azt nem is írtam a héten, hogy Roli is dolgozik már. Nem sikerült pont olyan munkát szereznie, amit elképzelt magának, pedig elég sokáig keresgélt. (Az mendemonda, hogy könnyű diákmunkásként elhelyezkedni, ha nem a vendéglátásban keresgél valaki, és nem csak nyárra tervez, hanem hosszabb távra is) Meg kellett alkudnia olyannal, amire előzetesen kevésbé volt nyitott. Egy nagy játéknagyker raktárában dolgozik, a webáruház rendeléseit készítik össze. Tetszik neki egyébként, de elfáradt az első napokban, leginkább azért, mert egész nap leülni sem nagyon van lehetőség, ehhez ő nincs hozzászokva (még) De hasonlóan a többiekhez, őt sem olyan fából faragták, hogy az első nehézségek után feladja. 

Na és akkor a körmeim..




2026. jún. 25.

Mindenki fedezékbe

 Érkezik a hőkupola, vagy mi a szösz, és állítólag még melegebb lesz hétvégén. Úgy kb olyasmi, amilyen még nem is volt. Nehéz elképzelni, de meg fogjuk tudni milyen is ez. 

Az egyébként egészen hihetetlen, hogy alig egy hónapja még fáztunk, most meg sosem látott melegről beszélnek. Remélem, hogy holnap és a hétvégén a kint dolgozó emberek közül is csak annak kell menni, akinek tényleg nagyon muszáj. Nagyon kemény megpróbáltatás lehet ilyenkor az utakon és a földeken dolgozni. 

Ma volt több olyan dolgom is a munkahelyen, ami jó hosszú időre lefoglalt, és jól oda is kellett figyelnem rá. Még egy maradt is holnapra, mert nem akartam félbe hagyni, de nem végeztem volna vele. Pont jó lesz az holnapra. 

2026. jún. 24.

Az élet nagy rendező

Azt, hogy az élet mekkora rendező, mindannyian tudjuk. Milliószor elpuffogtatott klisé, mint ahogy az is, hogy a kollégáinkkal több időt töltünk együtt, mint a családunkkal, ezért aztán nem baj, ha jóban vagy velük. Mindkettő igaz egyébként. Amikor pár évvel ezelőtt átkerültem.a mostani munkakörömbe, egy teljesen új környezetben találtam magam. Az az ember, akivel a legszorosabban kellett együtt dolgoznom, szintén akkoriban került oda. Bevallom, nem örültem neki, mert az addigi felületes ismeretségünk alapján azt gondoltam róla, hogy egy borzasztó link alak. 

Aztán szépen együtt tanultunk meg mindent, és menet közben kiderült, hogy ugyan vannak link húzásai, néha vállalhatatlan dolgai, de amikor arra van szükség, akkor elképesztő energiával és tök jó meglátásokkal csinálja, amit kell. Így aztán szépen, fokozatosan mindig több mindent tanult meg. A napi rutint bármikor egyedül is meg tudja oldani, és a mindennapi nehézségeken is tök jól az tudjuk segíteni egymást. Ha nekem van nehéz napom, akkor ő próbál felviditani, vagy segíteni, és fordítva is így van. Tök sok mindenben hallgat rám, kikéri a véleményemet, és tudom, felhívhatnám az éjszaka közepén is segítséget kérni, jönne. 

Na most ez azért jutott eszembe, mert ma van a szülinapja neki is, ahogy Timi barátnőmnek is, és épp nemrég írta, hogy csomagolt el nekem egy szelet tortát, mert ezt meg kell kóstolnom nekem is. 

Jó azért, hogy nem mindenben döntünk csak mi magunk, mert őt például biztosan sosem ismertem volna meg így,  ha az élet nem szól közbe. 

2026. jún. 23.

Azért

 Mi sem mindig értünk egyet mindenben. Most is van több téma is, ami még gondolkodási és tervezési fázisban van. Nem teljesen ugyanaz a véleményünk, nem is pontosan ugyanazt akarjuk. Az ilyen vitás helyzetekben általában azért én vagyok a kompromisszumképesebb fél, mondjuk ő meg a felkészültebb és a jobban érvelő. Igaz, én sokszor érzelem alapú megközelítésből szemlélek mindent, ő meg nagyon szigorúan a realitások talaján mozog. 

Majd amikor érdemi döntés születik, elmesélem ezt a mostani helyzetet is normálisan. Ha lesz mit. Mondjuk valamelyik részéről biztosan lesz. 


2026. jún. 22.

33

 Majdnem pontosan ennyi ideje már annak a bizonyos első csóknak, ami aztán végül úgy tűnik, örökre megpecsételte kettőnk közös sorsát. Azért csak majdnem, mert most fél tíz múlt, 33 évvel ezelőtt meg egy órával korábban történt. Ugyanilyen nyári nap volt akkor is, csak éppen akkor a nyári szünetet élveztük. 

Nekem kezdettől fogva olyan volt ő, mint amire azt mondják, hogy hazaérkeztem. Biztosan nem hangzik hitelesnek, hiszen akkor 15 éves voltam csak, de azonnal biztos voltam benne, hogy ő lesz az, aki mellett majd megöregszem.

Tartalmas évek voltak, az biztos. Nem is biztos, hogy mindent úgy tudtunk kiélvezni, ahogy lehetett volna, mindig voltak célok, amiket el akartunk érni, és megfelelő komolysággal álltunk minden ilyenhez. 

Várhatóan azért még van egy jó harminc évünk együtt. És igazából, ha tudjuk egymást szeretni, az pont elég is lesz. Minden más jó csak ráadás. 

2026. jún. 21.

Vasárnap

 Ma megint abban a furcsa helyzetben találtuk magunkat délelőtt Rolival, hogy dacára a népes családunknak, megint ketten vagyunk. Még a végén nem is lesz ez fura. 

Balázs ma is dolgozott. Egyébként, ha nem a felesége, hanem a kollégája lennék, imába foglalnám a nevét, mert ő az a kolléga, aki bármikor helyettesít, segít, megoldja. Szerintem kicsit vissza is élnek ezzel, szerinte ez tök rendben lévő hosszútávú befektetés, mert majd amikor egyszer neki kell valami, akkor ők is így állnak majd hozzá. Legyen neki igaza, de én egyelőre nem nagy örömmel szoktam fogadni ezeket a befektetéseket. 

Így aztán voltunk kettesben Rolival drs-t visszaváltani meg vásárolni a lidlben. Amúgy egy hajcsár vásárlás közben, nincs gondolkodás, egész egyszerűen közli, hogy na, akkor célzottan oda megyünk, ami kell, és már mehetünk is. És nem érti, hogy én nem így működök, mert sokszor menet közben találom ki, hogy még ezt vagy azt fogok csinálni, és akkor ahhoz kell vennem pár dolgot. Azért persze én győztem, és az én gondolataim mentén haladtunk, de felhívta a figyelmemet, hogy ő egyébként már rég végzett volna. 

Ebédre készült kolbászkrémes csirke, sajtos krumpli, gyros, fokhagymás mártogatós és paradicsomos uborksaláta (ez utóbbi street kitchenes recept, és nagy rajongója lettem). Sütöttem egy meggyes piskótát is, úgyhogy ma azért a kalória számláló kicsit kevésbé közelített ahhoz, ami egy nap belefér bárkinek is, de mégiscsak vasárnap van. 

Délután megcsináltam a szokásos vasárnapi takarítást. Megérkeztek anyukámék is ma a nyaralásból. Érdekes, hogy annak ellenére is, hogy azért jól érezték magukat, tetszett nekik minden, úgy tűnik, jobban értékelték, hogy ma már itthon vannak. Igaz, nem mindenkinek való ez az utazás dolog sem. Ők valószínűleg ebbe a táborba tartoznak.